Ptačí chřipka

V chovu drůbeže v nedalekých Hrusicích a také v Chomutovicích u Dobřejovic se potvrdil výskyt nebezpečné nákazy zvané “ptačí chřipka”.

Nařízením Státní veterinární správy se tak naše obec ocitla v uzavřeném pásmu dozoru. Tím na obyvatele naší obce dopadla určitá omezení a povinnosti, které se týkají hlavně chovatelů slepic, kachen, hus, krůt, perliček, ale také holubů nebo papoušků.
Chovatelé jakýchkoli opeřenců jsou povinni vyplnit sčítací list a tento odevzdat Obecnímu úřadu Zvánovice nejpozději ve středu 14.12.2022 do 18:00 hodin.

Zde najdete počítačově editovatelný sčítací list, který po vyplnění můžete poslat mailem na info@obeczvanovice.cz.

Pokud chcete vyplnit papírovou verzi, tato je pro vás v dostatečném množství připravena na Obecním úřadu nebo také v místním obchodě. Vyplněný můžete opět nechat v obchodě, přinést na úřad (stačí vhodit do poštovní schránky) nebo nascanovat a poslat elektronicky – viz výše.

Vše musí proběhnout do STŘEDY 14.12.2022, nejpozději však do 18:00 hod., abychom byli ještě dotazníky schopni zpracovat a do půlnoci zaslat Veterinární správě.

Děkujeme za spolupráci.

Přílohy: