Rozbor vody v obecní studánce - voda není vhodná k přímé konzumaci!

30.08.2020 12:24

V obecní studánce se v aktuálně provedeném rozboru objevily v nadlimitní míře Koliformní bakterie a bakterii Escherichia coli. Po konzultaci s akreditovanou laboratoří jsme okamžitě zavedli opatření v podobě desinfekce chlórem (prostředek SAVO na studny), přičemž tato procedura se bude opakovat každý poslední pátek v měsíci. Množství dávkujeme přesně tak, aby roztok byl funkční a zároveň do 30 minut po aplikaci naprosto bezpečný. Přesto voda ze studánky není vhodná k přímé konzumaci. V nejbližších dnech dojde k asanaci studánky ve spolupráci se Zvánovickými hasiči. Zároveň si dovolujeme upozornit, že zdržování se na studni, případně konání jakékoli potřeby v její blízkosti je ZAKÁZÁNO! Právě z výše uvedených důvodů.