Odstávka vody Želivka - Zrušeno

17.09.2018 08:05

Zrušení OMEZENÍ DODÁVKY PITNÉ VODY

Vážení starostové, zastupitelé, občané,
V příloze zasílám sdělení Želivské provozní o zrušení plánované odstávky přivaděče na původně plánovaný termín v září tohoto roku. Náhradní termín nám sdělen nebyl, ale byla jsem ujištěna generálním ředitelem ŽP, že se vše dozvíme s časovým předstihem tak, abychom se mohli připravit. Považujte dosavadní přípravy za pouhé cvičení a prosím zastavte ve svých obcích přípravy na odstávku (vysídlování škol, vytváření si nadměrných zásob vody atd.) - v září VODA NORMÁLNĚ POTEČE.
Děkuji vám za pochopení situace, kterou nezpůsobil provozovatel vodovodu ve vaší obci, resp. dodavatel vody předané pro vaši obec.
Přeji vám všem hezký den

Ing. Jana Filgasová
Jednatelka společnosti

Příloha

Od pondělí 17.9.2018 od 16:00 hod do čtvrtka 20.9.2018 do 12:00 hod (68 hodin) proběhne úplná výluka štolového přivaděče Želivka – odběrné místo Brtnice, odkud je zásobován skupinový vodovod Region Jih, jehož prostřednictvím je Vám dodávána pitná voda.

V tomto období využijeme maximální kapacity všech akumulačních zařízení v naší správě a navážení pitné vody cisternami do vodojemů tak, aby nedošlo k výpadkům v dodávkách pitné vody.

Žádáme vás proto o přepojení vašich domácností na vlastní studny po celou dobu odstávky. Pokud to není možné, prosíme minimalizovat odběr pitné vody z vodovodu na nejnutnější potřebu s vyloučením spotřeby pro zalévání zahrad, plnění bazénů, mytí aut, praní apod.

Doporučujeme zajistit si zásobu užitkové vody (např. pro zalévání toalety) a balenou pitnou vodu.

Po obnovení dodávky vody může dojít k zavzdušnění potrubí a k zakalení vody, která nebude zdravotně závadná, ale doporučujeme zásobit se na období po odstávce balenou vodou pro přímou konzumaci a vaření na 1-2 dny.

Prosíme vás, abyste nám v době kritického sucha pomohli svým odpovědným chováním situaci co nejlépe zvládnout tak, abychom případný interval bez pitné vody zkrátili na minimum.

Jakákoliv nehospodárnost zhorší situaci nejen vám, vašim sousedům, ale i odběratelům v ostatních obcích.

Děkujeme vám za odpovědný přístup.

Provozovatel  I.T.V. CZ s.r.o.

Provozovna : Náměstí Emila Kolbena 460, Strančice

Tel.: kancelář 722 201 235, pohotovost 725 444 994