Koronavir - další důležité informace, uzavření provozu MŠ Zvánovice

11.03.2020 14:54

Dobrý den,

už dva dny rozsáhle konzultujeme aktuální situaci kolem koronavirové epidemie s odborníky z oblasti zdravotnictví, hygieny, školství a veřejné správy. Zároveň sledujeme kroky ostatních obecních samospráv v našem bezprostředním okolí a intenzivně komunikujeme s jejich zástupci.

Na základě aktuálního vývoje situace a po vyhodnocení všech možností a s tím spojených rizik tímto oznamujeme, že se obec Zvánovice dohodla s ředitelkou zřizované Mateřské školy Zvánovice na DOČASNÉM UZAVŘENÍ tohoto předškolního zařízení na dobu neurčitou.

Abychom poskytli rodičům dětí maximum času, potřebného k vyřešení této složité situace, bude školka fungovat ještě do pátku tohoto týdne (včetně). K uzavření tedy dojde OD PONDĚLÍ 16.3.2020.

Rodiče dětí, jejichž počet se v MŠ Zvánovice již pohybuje jen kolem poloviny kapacity a navíc vytrvale klesá, budou informováni všemi dostupnými kanály (vývěska, web obce a školky, sms zpráva, e-mailová zpráva i osobní informace během následujích dvou provozních dnů).
Během následujících týdnů proběhnou v budově mateřské školy důkladné úklidové a desinfekční práce, aby byla znovu připravena na svůj běžný provoz po skončení této odstávky.

Rozhodně tímto rozhodnutím nechceme šířit paniku a chápeme, že pro rodiče malých dětí není současná situace lehká. Na druhé straně je potřeba vyslyšet doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR a epidemiologů a přijmout veškerá preventivní opatření, která mohou pomoci zpomalit šíření koronaviru.
V tomto případě jde, více než kdy jindy, o elementární společenskou zodpovědnost. Švejkování typu "akce pro 99 lidí" a podobně je pro nás naprosto nepřijatelné a vidíme v něm obrovské a hlavně zbytečné riziko. Takové chování je podle nás nezodpovědné a může mít velmi nebezpečné následky.

Děkujeme za pochopení a přejeme nám všem pevné zdraví!

Zpět