Seminář pro rodiče předškoláků

16.10.2013 13:06

Škola, která dává dětem křídla, aby mohly vylétnout z hnízda do krásného života

Každý hledá pro své dítě to nejlepší. A protože lidé jsou různí, každému vyhovuje jiná škola, jiný přístup, každý má jiná očekávání. V Montessori Mozaice probíhají kurzy pro rodiče a setkávání, díky nimž se rodiče lépe orientují v tom, jak se děti vyvíjejí, jak se učí a jak je mohou podporovat.

Před zápisem do 1. třídy

Pokud se chcete dozvědět, jaké máte možnosti ve vzdělávání svých dětí, a udělat si představu o jednotlivých možnostech (včetně alternativních směrů a domácího vzdělávání), zveme Vás na semináře, které v Mozaice proběhnou v sobotu 16. a 23. listopadu. Semináře jsou si navzájem podobné, jednodenní, proto prosíme, abyste se hlásili jen na 1 termín. První seminář bude obecnější, druhý zaměřený na Montessori pedagogiku a spojený s výstavou výrobce didaktických hraček a profesionálních Montessori pomůcek Nienhuis. Semináře jsou zdarma včetně oběda a občerstvení, přihlásit se na ně můžete na montessorimozaika@gmail.com.

Lépe rozumět svému dítěti

Dále proběhnou v Montessori Mozaice večerní dvouhodinové kurzy, zaměřené vždy na jednu oblast vývoje dětí a na to, jak můžeme uzpůsobit prostředí, které děti obklopuje, abychom je v jejich vývoji podpořili. 21. října si užijeme materiál podporující rozvoj smyslů, 11. 11. se seznámíme s matematikou podle Marie Montessori, která je dodneška inspirující a vychází z ní například učebnice matematiky pro 1. stupeň ZŠ prof. Hejného. 3. února některé z Vás možná překvapí, kolika různými způsoby se dá učit český jazyk, a 24. února se pokusíme poodkrýt, jak Montessori škola propojuje jednotlivé poznatky pomocí kosmické výchovy. Její název znamená, že se učíme o všem, co je ve vesmíru. A vše ve vesmíru spolu souvisí.

Aby byla výchova jednodušší

Na zimu pro Vás připravujeme další kurz Ligy otevřených mužů Agrese je OK aneb Nechme kluky zakoušet sílu a na podzim 2014 kurz Respektovat a být respektován.

Nabídka zaměstnání

Abychom se mohli rozrůstat, hledáme učitele/asistenta do třídy tříletých dětí, kterému je s malými dětmi dobře a jedná s nimi jako s partnery. Můžeme také nabídnout pracovní místo ve školní družině. Hledáme profesionály, kteří ocení, že podporujeme učitele, kteří chtějí svou práci dělat dobře a dále se rozvíjet. Životopisy a motivační dopis (můj vztah k dětem a k Montessori pedagogice) můžete posílat do 8. 11. 2013 na montessorimozaika@gmail.com

Mgr. Táňa Kadlecová, ředitelka ZŠ a MŠ Mozaika, www.montessorimozaika.cz