Kosmonet navyšuje rychlosti internetu ve Zvánovicích

04.03.2015 15:44

V roce 2015 se internetová síť Kosmonet, dříve Komunitní síť Mnichovicka, chystá v oblasti Zvánovic výrazně navýšit rychlosti internetu těm občanům, kteří si v minulosti nechali zřídit  internetové přípojky optickými kabely.

Optické kabely, na rozdíl od přípojek bezdrátových, nemají téměř žádná omezení maximálních rychlostí. Nepodléhají vlivům rádiového rušení ani povětrnostním vlivům.

Dosud Kosmonet nabízel na optických přípojkách ve Zvánovicích velmi podobné rychlosti, jako na přípojkách bezdrátových. Důvodem bylo, že hlavní datové trasy do Zvánovic až dosud měly poměrně nízkou datovou propustnost. V letošním roce se ale Kosmonet chystá investovat do páteřních tras do Zvánovic částku téměř 200 tis. Kč, za kterou nakoupí nové, výrazně kvalitnější datové spoje, díky kterým dojde k navýšení rychlostí internetu ve Zvánovicích.

Zvánovičtí občané, kteří v minulosti využili příležitost a připojili se k internetu pomocí optických kabelů, tak získají za stejné peníze vyrazně kvalitnější internetové připojení.

Obec Zvánovice je první obcí v okolí, kde je optická datová síť už z velké části dokončena. Na optické kabely je tu připojeno téměř padesát domů a mnoho dalších objektů má provedenou přípravu na připojení v budoucnu.

Jiří Mareš